(71) 352 11 11

 • Materiały budowlane - szeroki wybór

  Posiadamy bardzo szeroki asortyment z możliwością negocjacji cen!

 • Budujemy domy z 8 % VAT!

  Zapraszamy na naszą drugą stronę internetową: www.domowa-budowa.pl

 • Własny transport z rozładunkiem HDS

  Materiały budowlane dowozimy własnymi
  autami ciężarowymi z HDS-em oraz busami dostawczymi.

O firmie / Oferta / Izolacje / Wełna mineralna i szklana

Wełna mineralna i szklana

Wełna mineralna to obok styropianu najbardziej popularny stosowany materiał jako izolacje termiczne i akustyczne. Stosuje się go jako izolacje ścian, stropów stropodachów, a także jako izolacja akustyczna instalacji, tłumi jej drgania. Pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej ma podobne cechy jak styropian.

Zaletą wełny mineralnej jest niepalność i ognioodporność - podczas gdy styropian ulega stopnieniu wysokiej temperaturze, to wełna mineralna w temperaturze około 1000 ° C i stanowi barierę dla ognia przez 2 godziny. Kolejną zaletą wełny mineralnej jest jej paro przepuszczalność - czego wynikiem jest włóknista struktura wełny mineralnej. W przypadku ścianek działowych gips-kartonowych na ruszcie stalowym (w systemie suchej zabudowy) wełna mineralna stanowi równocześnie dobrą izolację termiczną, dźwiękową i palną pomiędzy pomieszczeniami.

Najpopularniejszą metodą ocieplania ścian zewnętrznych jest metoda lekka mokra. Polega ona na przymocowaniu do zewnętrznej powierzchni ściany warstwy termoizolacyjnej z płyt wełny mineralnej i pokryciu jej tynkiem.

Dzięki zastosowaniu wełny mineralnej w metodzie lekkiej mokrej mamy zapewnione:

Najczęściej spotykanym zastosowaniem wełny mineralnej jest izolacja poddasza, którą układa się między krokwie dachowe. W naszej hurtowni budowlanej w ciągłej sprzedaży posiadamy wełny o wysokiej izolacyjności termicznej w postaci maty pakowanej w rolki.

Zaletami wełny mineralnej jest łatwość montażu oraz forma w jakiej jest produkowana. Pakowana w rolki daje nam komfort przy transporcie oraz załadunku i rozładunku. Najważniejszym plusem i atutem tego materiału izolacyjnego jest to , że podczas wpływu wysokich lub tez niskich temperatur nie odkształca się i nie zmienia swojej wielkości. Ten atut jest szczególnie ważny gdy ocieplamy wełną mineralna poddasza gdzie szczególnie latem temperatury działające na nią są bardzo wysokie. Dzięki dobrej tolerancji wysokich temperatur wełna jest również wykorzystywana do osłony rur, w których przepływają ciecze o wysokich temperaturach. Jest ona wtedy produkowana w takim kształcie aby była wygodna i łatwa do założenia. Zaletami wełny jest jej wyciszanie hałasów, dlatego stosowana jest również w wielu miejscach gdzie chcemy zlikwidować lub zmniejszyć odgłosy. Stosuje się ją na przykład na rury kanalizacyjne w blokach, rury prowadzące wodę oraz w podłogach.

Obecnie polecamy Państwu w atrakcyjnej cenie wełny mineralne firmy ROCKWOOL i ISOVER.

Kontakt

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami już teraz!

Top