Wełna
Wśród dużej różnorodności płyt izolacyjnych z wełny mineralnej oferujemy produkty znanych producentów, słynących z dobrej jakości produktów o przystępnych cenach, które można stosować do zewnętrznej i wewnętrznej izolacji wszelkich typów konstrukcji od piwnic aż po dachy. Wełna mineralna to zarówno wełna skalna jak i szklana. Wełnę mineralną skalną otrzymuje się w wyniku stopienia skał mineralnych (bazaltów, wapieni) w temperaturze ponad 1400°C. Wełnę szklaną natomiast uzyskuje się w wyniku stopienia piasku kwarcowego i stłuczki szklanej i rozwłóknieniu szklanej lawy na włókna szklane.
Płyty z wełny mineralnej posiadają świetne parametry izolacyjne. Główną cechą wełny mineralnej jest paroprzepuszczalność, co zmniejsza znacznie możliwość występowania grzybów i pleśni. Spełnia doskonałą rolę jako izolacja akustyczna absorbując energię akustyczną zamieniając ją na energię cieplną. Warto ją stosować wszędzie tam, gdzie narażeni jesteśmy na występowanie intensywnych źródeł hałasu. Wełna jest niepalna i zapobiega rozprzestrzeniu się ognia, gdyż ma wysoką wytrzymałość ogniową. Produkty z wełny mineralnej są produktami naturalnymi , w pełni nadającymi się do recyklingu.
Wykonanie elewacji z wełny wiąże sie z wyższymi kosztami ze względu na montaż kołkami ze stalowym trzpieniem oraz klejami charakteryzującymi się lepszymi właściwościami. Wełna mineralna jest niezbędnym materiałem izolacyjnym w budownictwie drewnianym, elewacjach drewnianych oraz budynkach zabytkowych zapewniając ścianom możliwość oddychania. Stąd wełny często używamy przy elewacji zewnętrznej, ale także przy budowie lekkich ścian działowych. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na ochronę przed zawilgoceniem oraz uszkodzeniem. Pomimo podwyższonych kosztów zwiększenie grubości izolacji cieplnej z 5 do 15 cm spowoduje zwrot zainwestowanych środków w ciągu niespełna roku.