(71) 352 11 11

 • Materiały budowlane - szeroki wybór

  Posiadamy bardzo szeroki asortyment z możliwością negocjacji cen!

 • Budujemy domy z 8 % VAT!

  Zapraszamy na naszą drugą stronę internetową: www.domowa-budowa.pl

 • Własny transport z rozładunkiem HDS

  Materiały budowlane dowozimy własnymi
  autami ciężarowymi z HDS-em oraz busami dostawczymi.

O firmie / Oferta / Stropy i nadproża / Nadproża Ytong

Nadproża Ytong

Nadproża Ytong - to elementy nośne lub samonośne, które stosuje się w celu przykrycia otworów drzwiowych czy też okiennych w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych.

Firma Ytong oferuje kilka rozwiązań.
Pierwszym rozwiązaniem są gotowe nadproża wykonane ze zbrojonego betonu komórkowego, czyli prefabrykowane belki nadprożowe Ytong YN. Są to samodzielne elementy nośne, które służą nam do pokrywania otworów o szerokości do 1,75m.

Nadproża Ytong ustawia się na murze (ścianie), na zaprawie cienkowarstwowej, symetrycznie nad pokrywanym otworem. Minimalne oparcie to 20cm lub 25cm na ścianie.

Zaleca się je stosować głównie do ścian budowanych z bloczków Ytong lub Siliki. Niestety nie jest to najtańsze rozwiązanie, porównując do nadproży L-19, ale za to ma kilka zalet.

Gotowe nadproża Ytong są bardzo łatwe w montażu, gdyż nie używa się żadnych podpór czy szalunków. Montaż zajmuje firmie budowlanej(dwóm pracownikom) zaledwie kilkanaście minut. Nie wymagają stosowania dodatkowego ocieplenia(wełna lub styropian), a zaraz po ułożenia można murować na nich kolejne warstwy z bloczków.

Kolejnym, a zarazem najważniejszym argumentem przemawiających za wyborem tych rodzaji nadproży jest modułowość ściany (wysokość oraz szerokość nadproży pokrywa się z wymiarami ścian z bloczków Ytong i Silki). Dodatkowo są one dopasowane do różnych szerokości ścian, co skraca czas, a także obniża koszty( odpada szalunek, beton, ocieplenie oraz nie ma przestojów w budowie, jak w przypadku L-19).

Kolejnym plusem zastosowania nadproży Ytong jest to, że zyskujemy jednolitość materiału nadproża i bloczka ściennego, a to zmniejsza straty ciepła.

Zastosowanie gotowego nadproża zapewnia równą oraz gładką powierzchnię ściany, co bardzo ułatwia tynkowanie. Gdy montujemy belki nadprożowe Ytong, należy zwrócić uwagę, na napis Ytong, który musi być prawidłowo umieszczony (nie może być odwrócony).

Hurtownia budowlana Manex z Wrocławia oferuje atrakcyjne ceny na materiały budowlane. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej i poznać naszą ofertę, skontaktuj się z nami:

Kontakt

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami już teraz!

Top